دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

به فرایند دیجیتالی که باعث ایجاد،طرح ریزی،تحلیل و بررسی،اجرا، رسیدن به هدف مورد نظر،بهینه سازی پروژه،تداوم اثربخشی موثر، پیشرفت و رسیدن موفقیت در حوزه بازاریابی و فروش در فضای مجازی می‌شود را دیجیتال مارکتینگ می نامند.

افتخار شرکت مهندسی ما بر این است که همراه شما تا رسیدن به هدف مورد نظرتان قدم برداشته و از جدیدترین و موثرترین متدهای دیجیتال مارکتینگ تاثیرگذار در کسب و کار شما استفاده نموده و شما را با این متدها آشنا نماییم.

رایا بنیان

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در حال حاضر هر فعالیتی که در حوزه بازاریابی در فضای فیزیکی انجام می شود، تقریبا قابل پیاده سازی در فضای مجازی و اینترنت هم می باشد. یعنی به طور مثال اگر شما در یکی از اتوبان ها بیلبوردی را نصب می کنید تا به افراد محصول یا خدمات خود را معرفی کنید، می توانید همان بنرتان را در اینترنت به همان تعداد مخاطب با ابزار های دیجیتال مارکتینگ نمایش دهید. به انواع روش هایی که شما برای بازاریابی از فضای مجازی استفاده می کنید، بازاریابی دیجیتال گفته می شود.

در دیجیتال مارکتینگ مهم نیست که شما از چند روش استفاده می خواهید بکنید، نحوه ی صحیح استفاده از روش های دیجیتال مارکتینگ بسیار مهم تر از استفاده از تعداد زیادی روش است.

انواع روش های دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ روش های مختلفی دارد که در هر کشوری از انواع مختلفی برخوردار است. البته اصول دیجیتال مارکتینگ در همه جا یکسان می باشد و فقط ابزار های دیجیتال مارکتینگ متفاوت هستند. نکته ای که معمولا در ایران به آن اشاره نمی شود همین موضوع ابزار های متفاوت است. انواع متدهای دیجیتال مارکتینگ که ما شما را در راهبری و پیشبرد آنها در کسب و کارتان یاری می نماییم :

  • بازاریابی محتوا
  • اینستاگرام مارکتینگ
  • تلگرام مارکتینگ
  • آپارات مارکتینگ
  • بازاریابی موتور های جست و جو نظیر گوگل
  • بازاریابی ایمیلی

رایا بنیان

 پنج گام ضروری در شروع دیجیتال مارکتینگ

واضح کردن هدف: گام نخست در آغاز دیجیتال مارکتینگ، واضح کردن هدف است، به طور مثال شما باید مشخص کنید که می خواهید به کجا برسید. بسیاری از اوقات ما کار بازاریابی را برای این انجام می دهیم که بگوییم بازاریابی هم کردیم و نشد! به همین دلیل است که نتیجه ی دلخواه مان را کسب نمی کنیم. گام نخست را حتما جدی بگیرید زیرا بازاریابی که هدف ندارد مانند موشکی هست که سوخت ندارد.

شناسایی روش ها: وقتی که مشخص کردید می خواهید در کسب و کارتان به کجا برسید، باید مشخص کنید که از چه روش هایی می خواهید به این هدف برسید. همیشه برای رسیدن به مقصد راه های مختلفی وجود دارد. شناسایی راه های مختلف برای رسیدن به هدف کسب و کار کمک های زیادی را به ما می کند.

آزمایش روش ها: در این مرحله ما باید روش های مختلفی که داریم را عملی کنیم. درست است که یافتن روش های مختلف کمک زیادی به ما می کند ولی اگر نتوانیم به درستی این روش ها را عملی کنیم، کار ما بسیار سخت می شود و نتایج دلخواه مان را نمی گیریم. بنابراین بسیار مهم است که روش هایی را که می خواهیم عملی کنیم، با دقت انجام دهیم.

ارزیابی: بعد از انجام هر یک از این روش ها باید به ارزیابی آن ها بپردازید و ببینید که شما از کدام یک از روش هایی که استفاده کرده اید، سود بیشتری را برده اید.

ویرایش مراحل: در مرحله ی آخر هم شما می بایستی مراحلی را که موجب افزایش هزینه ها و کاهش بازدهی می شود را حذف نمایید.

سایت یا شبکه های اجتماعی؟

شاید یکی از مهمترین سوالاتی که در هنگام شروع دیجیتال مارکتینگ در ذهن شما شکل بگیرد این باشد. ما با وجود شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، تلگرام و … چه نیازی برای راه اندازی سایت خواهیم داشت؟ در ابتدا باید بدانیم که شبکه های اجتماعی قابلیت هایی که شما در سایت می توانید از آن ها استفاده نمایید را ندارند. هر چقدر هم این شبکه های اجتماعی پیشرفته شوند باز هم جای سایت را برای شما نمی گیرند. دلیل این موضوع هم آن است که شما در بهترین حالت اگر خوب در این شبکه های اجتماعی فعالیت کنید، بعد از این که شبکه ی اجتماعی جدیدی روی کار بیاید یا این شبکه های اجتماعی فیلتر بشوند، دیگر کاری از شما ساخته نخواهد بود. این بدان معناست که همه ی سرمایه گذاری هایی که انجام داده اید و زحماتی که تا به اینجا برای پیشرفت در فضای مجازی کشیده اید در صورت به وجود آمدن هرکدام از مواردی که ذکر کردیم، از دست تان می رود.

بنابراین کاری که ما باید انجام بدهیم این است که ابتدا یک وب سایت را راه اندازی کنیم و اصل کسب و کارمان را برپایه ی این وب سایت در اینترنت بنا بگذاریم. از شبکه های اجتماعی هم به عنوان ابزاری برای معرفی وب سایت و همچنین ارتباط هر چه بیشتر با کاربران مان استفاده می کنیم.

رایا بنیان

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید