10 اشتباه که هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن باید از آنها پرهیز کنید

شرکت طراحی اپلیکیشن

شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل در محیط کسب و کارهای رقابتی نقش مهمی ایفا می کند چرا که اپلیکیشن ها از فروش محصولات و خدمات گرفته تا بازاریابی آنها ، تأثیر مهمی در موفقیت کسب و کارها دارند.

تقریبا همه ی کسب و کارهای کوچک و بزرگ در حال ایجاد اپلیکیشن های موبایل خود هستند. بنابراین ، عجیب نیست که کسب و کارها در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن دچار اشتباهاتی شوند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط Statista ، متوسط هزینه ی توسعه ی یک اپلیکیشن iOS 22000دلار ، اپلیکیشن اندروید حدود ۱۸۰۰۰ دلار ، سیستم عامل ویندوز ۱۴۰۰۰ دلار و برای سیستم عامل بلکبری ۱۲۰۰۰ دلار است.

گارتنز همچنین پیش بینی کرده است که فروش گوشی موبایل تا سال ۲۰۱۹ به ۲٫۱ بیلیون واحد می رسد. بنابراین ، برای همه ی کسب و کارها ضروری است که با دقت و احتیاط ، شرکت طراحی اپلیکیشن قابل اعتماد و متعهدی را برای پروژه های خود انتخاب کنند.

در ادامه چند اشتباه که باید سعی کنید در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل برای توسعه ی پروژه ی اپلیکیشن موبایل خود ، از آنها پرهیز کنید را مشاهده می کنید.

 

۱- عدم بررسی گواهینامه های شرکت طراحی اپلیکیشن

هیچگاه نباید یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل یا توسعه دهندگان فریلنسری که مدارک آنها معتبر نیست را انتخاب کنید. ابتدا بررسی کنید و ببینید این افراد یا شرکت ها در گذشته چند اپلیکیشن موبایل نوشته اند؟ مشتریان آنها چه کسانی بوده اند؟

سعی کنید اپلیکیشن های موبایلی که آنها توسعه داده اند را دانلود کنید و آنها را بررسی کنید. اگر از کار آنها خوشتان نیامد ، وقت آن است که به سراغ گزینه دیگری بروید.

۲- مصاحبه نکردن با توسعه دهندگان

شرکت طراحی اپلیکیشن

وقتی قصد دارید یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل را استخدام کنید ، گاهی به قدری راجع به شهرت آنها نگران هستید و انرژی صرف می کنید ، که فراموش می کنید با توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل که آن پروژه را نوشته اند ، مصاحبه کنید.

به یاد داشته باشید ، مهارت ها و تخصص توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل انفرادی یا تیم توسعه دهنده ، تاثیر فوق العاده زیادی بر نتیجه و خروجی پروژه ی شما دارند. برقراری ارتباط مستقیم همچنین به شما اجازه می دهد تا ایده ها و دیدگاه خود را با توسعه دهنده یا تیمی که قرار است روی پروژه کار کند به اشتراک بگذارید.

۳- محدود کردن لیست انتخاب به توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل محلی

توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل که اطراف شما هستند بد نیستند ، اما محدود کردن لیست انتخاب به توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل محلی یک اشتباه بزرگ است.

به یاد داشته باشید که شما یک اپلیکیشن کامل و جامع می خواهید و مهم نیست که تیم یا شرکت طراحی اپلیکیشن شما ۵۰۰۰ کیلومتر با شما فاصله داشته باشد یا همسایه ی شما باشد. در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل برای پروژه های توسعه ی موبایل ، مهم است که همیشه آپشن های انتخاب زیاد و وسیعی داشته باشید.

۴- اولویت قرار دادن قیمت ارزان نسبت به مهارت بالا

بله ، در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن ، هزینه یکی از مهم ترین عوامل است (به خصوص برای کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها). اما هیچوقت نباید مرتکب اشتباه “اولویت قرار دادن قیمت ارزان نسبت به مهارت بالا” شوید.

میلیون ها اپلیکیشن در بازار وجود دارند و آنهایی که ضعیف توسعه داده شده اند نمی توانند نیاز کسب و کار شما را مرتفع کنند.

۵- سرعت خیلی زیاد ، اصلا خوب نیست

تولید اپلیکیشن موبایل یک فرآیند پیچیده است. این فرآیند به طراح ، توسعه دهنده ، تست کننده و یک مشتری که با توسعه دهنده به توافق رسیده باشد و مطمئن باشد توسعه دهنده فهمیده است چه کاری باید انجام دهد ، نیاز دارد.

اگر یک شرکت طراحی اپلیکیشن قول دهد که اپلیکیشن را در چند روز آینده تحویل خواهد داد ، بهتر است پا به فرار بگذارید ، چون این توسعه دهنده علم اندکی راجع به فرایند کار دارد. بنابراین انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل باید یکی از هوشیارانه ترین تصمیماتی باشد که می گیرید ، چون گزینه ای که انتخاب می کنید مسئولیت پیش بردن کسب و کار شما به سمت موفقیت را به عهده دارد.

۶- عدم داشتن تجربه در رشته ی مورد نظر

ترجیحا همیشه باید توسعه دهندگان موبایلی را انتخاب کنید که در رشته ی مورد نظر شما کار کرده انده و قبلا اپلیکیشن هایی برای کسب و کارهای مشابه شما نوشته باشند. اگر یک شرکت طراحی اپلیکیشن را انتخاب کنید که علم اندکی راجع به صنعت و رفتار مشتری شما داشته باشند ، نتیجه ممکن است یک اپلیکیشن ضعیف و غیر قابل قبول باشد.

۷- نداشتن دانش کافی راجع به پلتفرم های مختلف

اپلیکیشن های موبایل زمانی موفقیت آمیز خواهند بود که بتوان آنها را روی پلتفرم های مختلف اجرا کرد. اگرچه در فاز اول اپلیکیشن را فقط برای اندروید و iOS منتشر می کنید ، اما در فاز بعدی بهتر است آنها را برای پلتفرم های دیگری همچون ویندوز و بلکبری نیز توسعه دهید.

بنابراین سعی کنید از انتخاب یک شرکت طراحی اپلیکیشن که مهارت های لازم برای توسعه ی اپلیکیشن برای پلتفرم های مختلف را ندارند ، پرهیز کنید.

۸- در نظر نگرفتن چرخه ی عمر محصول

تولید اپلیکیشن موبایل یک فرآیند ادامه دار است که در این فرآیند ، اپلیکیشن ها هر موقع مشکلاتی از آن رفع شدند یا نسخه ی بهتری از آن ارائه شد ، نیاز به به روز رسانی دارند. بسیاری از کسب و کارها به قدری به توسعه ی اپلیکیشن توجه می کنند ، که کاملا آینده ی آن را فراموش کرده و نادیده می گیرند. هیچوقت مرتکب این اشتباه نشوید.

از این رو ، در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن برای پروژه های توسعه ی اپلیکیشن موبایل ، باید همه ی پارامترهای مرتبط با توسعه و آینده ی اپلیکیشن را در نظر بگیرید.

۹- تحویل نگرفتن کدهای برنامه نویسی (Source Code)

باید به هر قیمتی شده ، کدهای برنامه نویسی محصول خود را به دست آورید. گاهی کسب و کارها موفق نمی شوند تحویل گرفتن کدها را در قرارداد بگنجانند و وقتی می خواهند برای ارتقاء یا رفع مشکل اپلیکیشن به یک شرکت طراحی اپلیکیشن دیگر مراجعه کنند ، به مشکل بر می خورند.

۱۰- درس نگرفتن و مرتکب اشتباهات مشابه شدن

این ذات انسان است که در تصمیم گیری ها و مراحل مختلف زندگی اش دچار اشتباه و لغزش شود. اما اگر شخصی درس نگیرد و باز هم مرتکب همان اشتباه شود ، این دیگر گناه خود او است. اگر از محصول نهایی خود راضی نیستید ، پس این بار دقت کنید و یک تیم حرفه ای را استخدام کنید.

سعی برای اصلاح و به روز رسانی محصولی که از اول بد پایه ریزی و طراحی شده است ، یک کار بی نتیجه و بی فایده خواهد بود.

نتیجه

همه ی نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد تنها شماری از اشتباهات مرسومی هستند که معمولا کسب و کارها در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن ، مرتکب آنها می شوند.

به عبارت دیگر ، اینها تعدادی از بهترین نکاتی است که به شما در تسهیل فرآیند تولید اپلیکیشن موبایل به سبک حرفه ای ، یاری خواهند کرد.

طراحی اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *