10 اشتباه که هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن باید از آنها پرهیز کنید

شرکت طراحی اپلیکیشن

هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن از این ۱۰ اشتباه پرهیز کنید!

شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل در محیط کسب و کارهای رقابتی نقش مهمی ایفا می کند چرا که اپلیکیشن ها از فروش محصولات و خدمات گرفته تا بازاریابی آنها ، تأثیر مهمی در موفقیت کسب و کارها دارند.

تقریبا همه ی کسب و کارهای کوچک و بزرگ در حال ایجاد اپلیکیشن های موبایل خود هستند. بنابراین ، عجیب نیست که کسب و کارها در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن دچار اشتباهاتی شوند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط Statista ، متوسط هزینه ی توسعه ی یک اپلیکیشن iOS 22000دلار ، اپلیکیشن اندروید حدود ۱۸۰۰۰ دلار ، سیستم عامل ویندوز ۱۴۰۰۰ دلار و برای سیستم عامل بلکبری ۱۲۰۰۰ دلار است.

گارتنز همچنین پیش بینی کرده است که فروش گوشی موبایل تا سال ۲۰۱۹ به ۲٫۱ بیلیون واحد می رسد. بنابراین ، برای همه ی کسب و کارها ضروری است که با دقت و احتیاط ، شرکت طراحی اپلیکیشن قابل اعتماد و متعهدی را برای پروژه های خود انتخاب کنند.

در ادامه چند اشتباه که باید سعی کنید در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل برای توسعه ی پروژه ی اپلیکیشن موبایل خود ، از آنها پرهیز کنید را مشاهده می کنید.

تماس با شرکت طراحی اپلیکیشن

۱- عدم بررسی گواهینامه های شرکت طراحی اپلیکیشن

هیچگاه نباید یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل یا توسعه دهندگان فریلنسری که مدارک آنها معتبر نیست را انتخاب کنید. ابتدا بررسی کنید و ببینید این افراد یا شرکت ها در گذشته چند اپلیکیشن موبایل نوشته اند؟ مشتریان آنها چه کسانی بوده اند؟

سعی کنید اپلیکیشن های موبایلی که آنها توسعه داده اند را دانلود کنید و آنها را بررسی کنید. اگر از کار آنها خوشتان نیامد ، وقت آن است که به سراغ گزینه دیگری بروید.

۲- مصاحبه نکردن با توسعه دهندگان

شرکت طراحی اپلیکیشن

وقتی قصد دارید یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل را استخدام کنید ، گاهی به قدری راجع به شهرت آنها نگران هستید و انرژی صرف می کنید ، که فراموش می کنید با توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل که آن پروژه را نوشته اند ، مصاحبه کنید.

به یاد داشته باشید ، مهارت ها و تخصص توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل انفرادی یا تیم توسعه دهنده ، تاثیر فوق العاده زیادی بر نتیجه و خروجی پروژه ی شما دارند. برقراری ارتباط مستقیم همچنین به شما اجازه می دهد تا ایده ها و دیدگاه خود را با توسعه دهنده یا تیمی که قرار است روی پروژه کار کند به اشتراک بگذارید.

۳- محدود کردن لیست انتخاب به توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل محلی

توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل که اطراف شما هستند بد نیستند ، اما محدود کردن لیست انتخاب به توسعه دهندگان اپلیکیشن موبایل محلی یک اشتباه بزرگ است.

به یاد داشته باشید که شما یک اپلیکیشن کامل و جامع می خواهید و مهم نیست که تیم یا شرکت طراحی اپلیکیشن شما ۵۰۰۰ کیلومتر با شما فاصله داشته باشد یا همسایه ی شما باشد. در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل برای پروژه های توسعه ی موبایل ، مهم است که همیشه آپشن های انتخاب زیاد و وسیعی داشته باشید.

۴- اولویت قرار دادن قیمت ارزان نسبت به مهارت بالا

بله ، در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن ، هزینه یکی از مهم ترین عوامل است (به خصوص برای کسب و کارهای کوچک و استارت آپ ها). اما هیچوقت نباید مرتکب اشتباه “اولویت قرار دادن قیمت ارزان نسبت به مهارت بالا” شوید.

میلیون ها اپلیکیشن در بازار وجود دارند و آنهایی که ضعیف توسعه داده شده اند نمی توانند نیاز کسب و کار شما را مرتفع کنند.

۵- سرعت خیلی زیاد ، اصلا خوب نیست

تولید اپلیکیشن موبایل یک فرآیند پیچیده است. این فرآیند به طراح ، توسعه دهنده ، تست کننده و یک مشتری که با توسعه دهنده به توافق رسیده باشد و مطمئن باشد توسعه دهنده فهمیده است چه کاری باید انجام دهد ، نیاز دارد.

اگر یک شرکت طراحی اپلیکیشن قول دهد که اپلیکیشن را در چند روز آینده تحویل خواهد داد ، بهتر است پا به فرار بگذارید ، چون این توسعه دهنده علم اندکی راجع به فرایند کار دارد. بنابراین انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل باید یکی از هوشیارانه ترین تصمیماتی باشد که می گیرید ، چون گزینه ای که انتخاب می کنید مسئولیت پیش بردن کسب و کار شما به سمت موفقیت را به عهده دارد.

۶- عدم داشتن تجربه در رشته ی مورد نظر

ترجیحا همیشه باید توسعه دهندگان موبایلی را انتخاب کنید که در رشته ی مورد نظر شما کار کرده انده و قبلا اپلیکیشن هایی برای کسب و کارهای مشابه شما نوشته باشند. اگر یک شرکت طراحی اپلیکیشن را انتخاب کنید که علم اندکی راجع به صنعت و رفتار مشتری شما داشته باشند ، نتیجه ممکن است یک اپلیکیشن ضعیف و غیر قابل قبول باشد.

۷- نداشتن دانش کافی راجع به پلتفرم های مختلف

اپلیکیشن های موبایل زمانی موفقیت آمیز خواهند بود که بتوان آنها را روی پلتفرم های مختلف اجرا کرد. اگرچه در فاز اول اپلیکیشن را فقط برای اندروید و iOS منتشر می کنید ، اما در فاز بعدی بهتر است آنها را برای پلتفرم های دیگری همچون ویندوز و بلکبری نیز توسعه دهید.

بنابراین سعی کنید از انتخاب یک شرکت طراحی اپلیکیشن که مهارت های لازم برای توسعه ی اپلیکیشن برای پلتفرم های مختلف را ندارند ، پرهیز کنید.

۸- در نظر نگرفتن چرخه ی عمر محصول

تولید اپلیکیشن موبایل یک فرآیند ادامه دار است که در این فرآیند ، اپلیکیشن ها هر موقع مشکلاتی از آن رفع شدند یا نسخه ی بهتری از آن ارائه شد ، نیاز به به روز رسانی دارند. بسیاری از کسب و کارها به قدری به توسعه ی اپلیکیشن توجه می کنند ، که کاملا آینده ی آن را فراموش کرده و نادیده می گیرند. هیچوقت مرتکب این اشتباه نشوید.

از این رو ، در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن برای پروژه های توسعه ی اپلیکیشن موبایل ، باید همه ی پارامترهای مرتبط با توسعه و آینده ی اپلیکیشن را در نظر بگیرید.

۹- تحویل نگرفتن کدهای برنامه نویسی (Source Code)

باید به هر قیمتی شده ، کدهای برنامه نویسی محصول خود را به دست آورید. گاهی کسب و کارها موفق نمی شوند تحویل گرفتن کدها را در قرارداد بگنجانند و وقتی می خواهند برای ارتقاء یا رفع مشکل اپلیکیشن به یک شرکت طراحی اپلیکیشن دیگر مراجعه کنند ، به مشکل بر می خورند.

۱۰- درس نگرفتن و مرتکب اشتباهات مشابه شدن

این ذات انسان است که در تصمیم گیری ها و مراحل مختلف زندگی اش دچار اشتباه و لغزش شود. اما اگر شخصی درس نگیرد و باز هم مرتکب همان اشتباه شود ، این دیگر گناه خود او است. اگر از محصول نهایی خود راضی نیستید ، پس این بار دقت کنید و یک تیم حرفه ای را استخدام کنید.

سعی برای اصلاح و به روز رسانی محصولی که از اول بد پایه ریزی و طراحی شده است ، یک کار بی نتیجه و بی فایده خواهد بود.

نتیجه

همه ی نکاتی که در بالا به آنها اشاره شد تنها شماری از اشتباهات مرسومی هستند که معمولا کسب و کارها در هنگام انتخاب شرکت طراحی اپلیکیشن ، مرتکب آنها می شوند.

به عبارت دیگر ، اینها تعدادی از بهترین نکاتی است که به شما در تسهیل فرآیند تولید اپلیکیشن موبایل به سبک حرفه ای ، یاری خواهند کرد. همچنین در ادامه ۱۳ نکته مهم را برایتان خواهیم گفت که در موفقیت یک اپلیکیشن موبایل نقش به سزایی دارند.

تماس با شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل

۱۳ نکته ی طراحی اپلیکیشن موبایل برای استارت آپ ها (اندروید و iOS)

در سال ۲۰۱۸، اگر یک کسب و کار را اداره می کنید (مهم نیست در چه صنعت و رشته ای فعالیت داشته باشد) ، حتما به یک اپلیکیشن موبایل هم نیاز دارید. از آنجایی که شما در حال مطالعه ی این مقاله هستید ، پس حدس می زنیم که شاید همین الان یک ایده در ذهنتان دارید و قصد دارید آن را پیاده سازی کنید. به هر حال ، امروزه برای داشتن یک فرآیند طراحی اپلیکیشن موبایل موفق، باید چند نکته را به خاطر بسپارید. در ادامه ی صحبت های قبلی که در مورد “بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن” صحبت کردیم، اکنون در ادامه قصد داریم در مورد عواملی که باعث موفقیت و تکمیل پروژه ی طراحی اپلیکیشن موبایل می شوند، صحبت کنیم.

در حال حاضر ، بیش از ۸ میلیون اپلیکیشن موبایل در فروشگاه های اپلیکیشن وجود دارند، ولی تنها ۲% از آنها موفق بوده اند. این بدان معنا است که ۹۸% از شرکت های طراحی اپلیکیشن کار خود را به درستی انجام نمی دهند. حالا بیایید ببینیم چگونه می توانیم اپلیکیشن خود را در زمره ی اپلیکیشن های موفق قرار دهیم.

۱- در طراحی اپلیکیشن به لایک ها و دیس لایک های کاربران توجه کنید

لایک و دیس لایک کاربران

اهمیتی ندارد که یک شرکت طراحی اپلیکیشن صدها ساعت از زمان خود را صرف طراحی اپلیکیشن کرده باشد ، اگر یک اپلیکیشن نتواند نظر کاربر را جلب کند و نیاز وی را برطرف سازد ، او مسلما از آن استفاده نخواهد کرد. کاربران نسبت به اپلیکیشن هایی که توجهشان را جلب نکند هیچ علاقه ای نشان نخواهند داد. برای ایجاد یک اپلیکیشن که بتواند کاربران را تحت تاثیر قرار دهد و به گونه ای توجه آنها را جلب کند که اپلیکیشن را لایک کنند و از آن خوشش بیاید، باید تحقیقات زیادی انجام دهید.

 

۲- پلتفرم ها و ویژگی های مناسب

وقتی لایک ها و دیس لایک های کاربران خود را مشخص کردید ، باید در مورد ویژگی ها و پلتفرم مناسب اپلیکیشن خود تصمیم گیری کنید. زیبایی و ظاهر اپلیکیشن و عملکرد آن در پلتفرم های مختلف مسلما نکته ی بسیار مهمی است. بنابراین ، باید پلتفرم مورد نیاز خود ، نحوه ی عملکرد و پارامتر های خاص اپلیکیشن را مطالعه و مشخص کنید تا بتوانید یک اپلیکیشن مناسب طراحی کنید. یک بخش حیاتی دیگر برای فراهم آوردن تجربه ی کاربری عالی ، انتخاب ویژگی های مناسب برای درج در اپلیکیشن است. همچنین شرکت طراحی اپلیکیشن باید برای آن محتوای خوب و واسط کاربری عالی طراحی کند. اگر اپلیکیشن شما چند ویژگی ساده را نداشته باشد و نتواند برای کاربر مفید واقع شود، کاربر سریعا آن را آنینستال یا حذف می کند.

۳- کاربر پسند بودن اپلیکیشن در مواقع آفلاین

 

فعالیت اپلیکیشن به صورت آفلاین

نکته ی جدیدی که امروزه توجه هر شرکت طراحی اپلیکیشن را به خود جلب کرده ، این است که عملکرد اپلیکیشن در هنگامی که به اینترنت متصل نیست چگونه است. اگر بعضی از ویژگی های اپلیکیشن به صورت آفلاین عمل کنند ، کاربر حتی زمانی که آفلاین هست هم از اپلیکیشن شما استفاده می کند. این نکته یکی از بزرگ ترین عوامل موفقیت اپلیکیشن ها در عصر جدید است.

 

۴- کار با اپلیکیشن را همانند گوشی های هوشمند ساده طراحی کنید

گوشی های هوشمند عملکرد ساده و حساسی دارند. از یک کودک گرفته تا یک فرد سالخورده ، همه می توانند از آنها استفاده کنند. این امر باعث می شود مخاطبان هدف و مورد نظر بازار گوشی های هوشمند بیش از پیش بزرگ تر شود. شرکت طراحی اپلیکیشن باید اپلیکیشن شما را نیز دقیقا مثل گوشی های هوشمند ، ساده طراحی کند. با این کار نه تنها سطح دسترسی شما به مشتری افزایش می یابد، بلکه کاربران نیز بارها و بارها به سراغ اپلیکیشن شما می آیند و وفادار می شوند.

۵- تبلیغات و بنرها ؛ این دو مورد را محدود کنید

 

تبلیغات بنری در اپلیکیشن

برای اینکه یک پروژه ی طراحی اپلیکیشن موبایل به موفقیت برسد ، باید از استفاده ی بیش از حد تبلیغات و بنرها در آن خودداری شود. یک کاربر وقتی حس کند تجربه ی کاربری اپلیکیشن شما آزار دهنده و روی اعصاب است ، بلافاصله و بدون لحظه ای تردید آن را پاک می کند. این نکته بسیار مهم است و اصلا شوخی بردار نیست! اگر کاربر شما حس کند صفحه ی گوشی پر از تبلیغات است ، مسلما اپلیکیشن شما را پاک می کند.

 

۶- طراحی سفارشی

در بازار امروز دو سیستم عامل موبایل پرچم دار وجود دارند که عبارتند از اندروید و iOS. کاربران هر دوی این سیستم عامل ها روش های مختلفی برای دسترسی به آنها دارند. شما نیز باید اطمینان حاصل کنید که شرکت طراحی اپلیکیشن ، آن را طوری برای شما طراحی خواهد کرد که با همه ی سیاست های سیستم عامل ها سازگاری خواهد داشت و شرط و شروط آنها را برآورده خواهد کرد.

 

۷- اپلیکیشن های شبکه ای

وقتی کاربران ازیک صفحه در اپلیکیشن شما به کلی وارد یک صفحه از یک اپلیکیشن دیگر می شوند ، برای اینکه مطمئن باشید برنامه حداکثر تداوم و ماندگاری را دارا است، بهتر است طراحی شبکه ای را اعمال کنید. شرکت طراحی اپلیکیشن همیشه طراحی را باید به گونه ای انجام دهد که مفاهیم و صفحات پشت زمینه به صورت شبکه ای در پروژه های توسعه ی اپلیکیشن موبایل قرار گیرند.

۸- مناسب از نظر SEO و ASO

استفاده از سئو برای بازاریابی اپلیکیشن

برای دستیابی به جایگاه های والا و برتر نسبت به میلیون ها اپلیکیشن موجود در بازار آنلاین ، اپلیکیشن شما به چیزی بیش از ویژگی های معمولی نیاز دارد. شرکت طراحی اپلیکیشن باید از طریق بهینه سازی برای موتورهای جستجو(SEO) و بهینه سازی اپلیکیشن (ASO) که باعث می شوند اپلیکیشن شما بیشتر در دید باشد ، فرآیند توسعه ی اپلیکیشن را پشتیبانی کند.

 

۹- سرعت بازاریابی شما نباید کاسته شود

بله، بازاریابی از طریق اپلیکیشن ها حسابی در رونق است. در مواقع پیک و خاص محصول شما باید به صورت آنلاین منتشر شود. اما بهتر است که اپلیکیشن را کمی قبل از رسیدن به زمان پیک و خاص توسعه داده و منتشر کنید و همچنین استراتژی های بازاریابی خود را نیز بنویسید. حالا همه ی این عوامل را کنار هم قرار دهید تا به بهترین نتایج دست یابید. حتما از قابلیت بهینه سازی موتورهای جستجو نیز استفاده کنید.

۱۰- یک اپلیشکیشن برای یک دلیل

تمرکز اپلیکیشن را فقط برای برطرف کردن یک مشکل قرار دهید. هر اپلیکیشن باید فقط یک مشکل را حل کند ولی باید این کار را تخصصی و عالی انجام دهد. از شرکت طراحی اپیلیکیشن نخواهید چیزی بنویسد که هم فایل ها را آنزیپ می کند ، هم نقش چراغ قوه را دارد و هم ب کاربر اجازه می دهد به GPS و غیره دسترسی یابد. این نوع اپلیکیشن ها هیچوقت موفق نمی شوند.

 

۱۱- افراد مناسب را انتخاب کنید

موفقیت فرآیند طراحی اپلیکیشن موبایل کاملا به توسعه دهندگان آن بستگی دارد. همیشه باید تاکید و دقت زیادی روی انتخاب یک شرکت طراحی اپلیکیشن حرفه ای (که حداقل در یک زمینه ی تکنولوژی خاص متخصص باشند) داشته باشید. بهتر است یک شرکت طراحی اپلیکیشن اندرویدی که تجربه ی تولید اپلیکیشن های موبایل با کیفیت دارند را انتخاب کنید ، نه افرادی که دانش جسته گریخته ای از مبانی تکنولوژی مختلف دارند.

۱۲- همواره در جریان به روز رسانی های جدید برای سیستم عامل ها باشید

در مورد اندروید و iOS ، به روز رسانی ها خیلی مهم هستند. یک به روز رسانی بزرگ گاهی کل طراحی را تغییر می دهد و اگر اپلیکیشن شما ملزومات کافی را نداشته باشد ، با مشکل بزرگی مواجه خواهید شد. اگر همیشه به روز باشید، همچنین می توانید از بروز مشکلات لیست شده در ورژن قبلی پلتفرم نیز پرهیز کنید. برای درک و شناخت مشکلات بالقوه ای که ممکن است به موفقیت شما آسیب برسانند، به نکات بهبود و پیشرفت نیز توجه کنید.

۱۳- به صورت منظم و مناسب تست انجام دهید

 

تست اپلیکیشن

شرکت طراحی اپلیکیشن شما اگر بعد از کلی زحمت و تلاش و ساعت ها صرف وقت ، آن را در همه ی پلتفرم ها تست نکند مطمئن باشید موفق نخواهد شد. همه ما حتی اگر از رایانه های شخصی هم استفاده می کنیم می توانیم از نرم افزارهای شبیه ساز برای تست اپلیکیشن خود استفاده کنیم. با اجرای اپلیکیشن روی شبیه سازهای مختلف باگ های برنامه شناسایی می شوند و در زمان کلی صرفه جویی می شود. همچنین تست کردن کمک می کند که اپلیکیشن شما با بهبود و پیشرفت تجربه ی کاربری یک گام دیگر به موفقیت نزدیک شود.

تماس با شرکت طراحی اپلیکیشن

چگونه برای استارت آپ خود یک اپلیکیشن موبایل فوق العاده بسازیم؟

گوشی های هوشمند به خاطر رشد و گسترش قابلیت تحرک کسب و کارها ، نقش مهمی در جهان کسب و کار امروز ایفا می کنند. گارتنر پیشبینی کرده است که فروش گوشی موبایل تا سال ۲۰۱۹ تا ۲٫۱ بیلیون واحد افزایش می یابد. این امر باعث می شود هر شرکت طراحی اپلیکیشن با افزایش تقاضا برای اپلیکیشن هایی که عملکرد و قابلیت مورد قبولی دارند و با نیازهای مشتری همخوانی دارند رو به رو شود. بنابراین ، وارد شدن به بازار به عنوان یک استارت آپ اپلیکیشن موبایل ، یک کار بزرگ است و احتمال موفقیت این استارت آپ در مقایسه با موارد دیگر، بیشتر است. به هر حال ، اکثر موسسان گاهی با یک سوال مرسوم مواجه می شوند: “چگونه می توان یک ایده را اجرا کرد و یک اپلیکیشن موبایل فوق العاده ساخت؟”. اگر شما هم همین سوال را دارید، پس راه حل شما دست ما است. در این مقاله، ما در مورد استراتژی ای صحبت خواهیم کرد که باید در راستای ساخت اپلیکیشن خود پیش بگیرید.

در ادامه ی صحبت های قبلی که نکاتی را برای انتخاب بهترین شرکت طراحی اپلیکیشن گفتیم بیشتر پیش می رویم تا بلکه بتوانیم به روش های جدید و نوآورنه ای برای طراحی اپلیکیشن های موبایل فوق العاده برای استارت آپ شما دست یابیم. برای این منظور ، ابتدا باید بفهمید که وقتی اپلیکیشن شما در بازار منتشر شد چه کاری انجام می دهد و اینکه چقدر در راضی کردن مشتریانش موثر خواهد بود. پیشنهادات خاص ، زمان بندی ، کوپن یا تخفیف ها ، طراحی و غیره ، بعضی از نکات مهمی هستند که یک شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل به منظور تعریف بهترین استراتژی اپلیکیشن برای استارت آپ باید در نظر بگیرد. اجازه دهید کار را با بررسی ایده شروع کنیم.

۱- بررسی ایده

ایده یابی اپلیکیشن

بررسی ایده ، مهم ترین نکته ای است که هر مالک کسب و کاری ، باید قبل از شروع ساخت یک اپلیکیشن (به خصوص وقتی با یک استارت آپ طرف باشیم) آن را در نظر بگیرد. ایده، چیزی است که بر کل ساختار اپلیکیشن تاثیر می گذارد چون به نوعی زیرساخت و زیربنای اپلیکیشن است.

بررسی ایده برای طراحی اپلیکیشن عبارت است از بررسی بازار ، بررسی رقابت و تحقیقات نیاز کشورهای مختلف. این مرحله، یک طرح و برنامه ی عالی برای ایده ی اپلیکیشن شما است.

 • بررسی بازار: هدفگذاری مخاطب مناسب ، پیشنهاد فروش منحصر به فرد (USP) و کانال های بازاریابی ، عناصر کلیدی بررسی بازار هستند. هدفگذاری مشتریان مناسب امری ضروری است چون مشتریان عنصر کلیدی برای موفقیت اپلیکیشن شما هستند. برای قانع کردن یک شخص برای پذیرفتن اینکه اپلیکیشن شما برتر از اپلیکیشن های مشابه است، USP بسیار مهم و ضروری است. علاوه بر این ، می توانید با توجه به مخاطبان مورد نظر خود، کانال های بازاریابی مختلفی را انتخاب کنید تا بتوانید همه را از اپلیکیشن خود آگاه کنید.
 • بررسی رقابت: گوگل پلی استور حاوی میلیون ها اپلیکیشن است که باعث می شود فضای آن یک فضای رقابتی و سخت برای مشهور شدن اپلیکیشن شما باشد. از آنجایی که ممکن است در حال حاضر تعداد زیادی اپلیکیشن های مشابه با محصول شما در پلی استور موجود باشند ، بنابراین شما باید از شرکت طراحی اپلیکیشن بخواهید ویژگی های منحصر به فردی را طراحی و پیاده سازی کند تا بتوانید توجه اکثریت کاربران را به خود جلب کنید. علاوه بر این، باید یک استراتژی پرداخت وجه منطقی و مفید برای تسهیل این مشکل انتخاب کنید.
 • تحقیقات نیاز کشورهای مختلف: تحقیق در مورد نیاز کشورهای مختلف و تلاش برای رفع آن نیاز ها در اپلیکیشن ، امری بسیار مهم است. تحقیقات نیاز کشورهای مختلف، در طراحی اپلیکیشن بر اساس نیازهای مردم مختلف در سطح جهان، به شرکت های طراحی اپلیکیشن کمک زیادی می کند. این کار به توسعه دهندگان اجازه می دهد همه ی ویژگی هایی که مردم مختلف از یک اپلیکیشن موبایل استارت آپ انتظار دارند را، برآورده کنند.

 

۲- برنامه ریزی

برنامه ریزی کسب و کار

یک نقشه ی خوب ، اگر به صورت صحیح اجرا شود، می تواند اپلیکیشن شما را خیلی سریع به موفقیت برساند. برنامه ی کسب و کار شما باید یک صورت سود و زیان از پیش محاسبه و پیشبینی شده داشته باشد تا بتوانید نکات منفی و مثبتی که با آنها مواجه خواهید شد را متوجه شوید. ایده آل ترین حالت این است که طول مدت این برنامه یک ساله باشد. در زیر چند معیار کلیدی مشاهده می کنید که در ایجاد برنامه ریزی خوب برای اپلیکیشن موبایل بسیار مفید هستند.

 • بررسی ها و پرسش نامه ها: با انجام بررسی و ارائه ی پرسشنامه، می توانید دیدگاه های بی همتایی راجع به رفتار مشتری به دست آورید و به این صورت کمی برنامه ی کسب و کار اپلیکیشن موبایل خود را وزین و با معنا کنید. اگر مخاطب مورد توجه خودر ا بشناسید، سوال پرسیدن راجع به الگوهای استفاده آسان خواهد شد.
 • استراتژی پرداخت وجه: بر اساس استراتژی پرداخت وجه، می توانید جریان مالی اپلیکیشن موبایل استارت آپ خود را پیشبینی کنید. اکثر اپلیکیشن ها بر رشد تعداد کاربر تمرکز می کنند (نه درآمد) و عملیات پرداخت وجه را بعدا پیاده سازی می کنند.
 • Google Trends را بررسی کنید: برای یافتن کلید واژه های مرتبط با ایده ی اپلیکیشن خود، Google Trends را بررسی کنید. به طور ایده آل، اپلیکیشن شما به یک مشکل و یک بازار در حال رشد اشاره می کند و Google Trends می تواند ایده ی خوبی برای جذب مشتریان بالقوه برای شما به ارمغان آورد.
 • تجزیه و تحلیل کنید: شرکت طراحی اپلیکیشن شما همچنین می تواند از پلتفرم های تجزیه و تحلیل یک اپلیکیشن کمکی (مانند App Annie و Sensor Tower) استفاده کند تا جزئیات بیشتری راجع به حجم بازار به دست آورد و درک کند که با چه وضعیتی رو به رو هستید.

 

۳- بودجه بندی

بودجه بندی

کار کردن در حوزه ی اپلیکیشن موبایل به خاطر استارت آپ جدیدش خیلی سودبخش تر از کارها و شرکت های دیگر است. اپلیکیشن موبایل را می توان با بودجه ی کمی به اندازه ی چند میلیون تومان ایجاد کرد ، در مقابل، اگر بخواهید یک رستوران تاسیس کنید حداقل به یک سرمایه ی چند صد میلیون تومانی نیاز دارید.

برخی از معیارهای بودجه ی اصلی در زیر آورده شده اند:

 • ارزش طول عمر: این ارزش ایده ای راجع به اینکه به طور میانگین می توان انتظار چه میزان پول از یک کاربر داشت را ایجاد می کند. این ارزش در واقع دسترس پذیری مالی اپلیکیشن شما را نشان می دهد.
 • هزینه ی جذب مشتری: این مورد یک معیار حیاتی و حساس است که یک شرکت طراحی اپلیکیشن را متوجه می سازد که هزینه ی هر بار نصب اپلیکیشن یا CPI چقدر است. برای یک CPI دقیق، باید از چند سنگ محک صنعتی استفاده کنید. بنابراین، متوجه خواهید شد که برای جذب مشتریان با ارزش، باید انتظار چه میزان هزینه را داشته باشید.
 • سرمایه ی کلی و سرعت خرج بودجه: سرعت خرج بودجه بهتر است آهسته باشد چون مشخص می کند در هر ماه چه میزان پول هزینه می شود. در حالی که سرمایه ی کلی به عنوان پشتوانه ی کل به ازای هر سرعت خرج بودجه تعریف می شود.

 

۴- منبع یابی از خارج سازمان

منبع یابی خارج از سازمان

پروژه های منبع یابی از بیرون سازمان برای همه ی استارت آپ ها یک تصمیم خوب تلقی می شوند. برای استارت آپ  هایی که بودجه ی محدودی دارند، سرمایه گذاری در استخدام داخلی خیلی مشکل است. به هر حال، انتخاب یک شرکت طراحی اپلیکیشن متعهد هزینه ی زیادی برای استارت آپ ها ندارد و باعث می شود یک فرآیند توسعه ی اپلیکیشن عالی برای پروژه اصلی سازمان به ارمغان آید این یک روش مقرون به صرفه با مزایای کسب و کاری بسیار برای استارت آپ ها است.

 

۵- بازاریابی اپلیکیشن موبایل

بازاریابی اپلیکیشن

در سطح جهان میلیون ها کاربر دستگاه های موبایل و تبلت وجود دارند. بازار بزرگی برای اپلیکیشن به وجود آمده است. شما باید مخاطبان مورد نظر خود را مشخص کنید، مخاطبان مورد نظر افرادی هستند که قصد دارید برای آنها اپلیکیشن موبایل خود را تبلیغ و بازاریابی کنید. هرچه بخش مورد نظر شما در بازار کوچک تری باشند، نرخ تبدیل به مشتری بیشتر خواهد بود. در ضمن کوچک بودن بخش مورد نظر شما در بازار به شما کمک می کند بتوانید یک تجربه ی کاربری عالی برای کاربران فراهم کنید و در نتیجه مشتریان وفادار خود را روز به روز افزایش دهید. علاوه بر این، برای انتشار پیام های بازاریابی خود (بسته به ترجیحات شما) می توانید از کانال های وسیع تری نیز استفاده کنید.

برخی از این کانال ها عبارتند از:

 • تبلیغات در رسانه های اجتماعی
 • همکاری ها
 • کمپین های هدفگذاری مجدد (Retargeting)
 • تبلیغات فیزیکی و مستقیم (چسباندن اعلامیه)
 • بهینه سازی برای App Store
 • بازاریابی محتوا
 • بازاریابی رویداد
 • اطلاعیه های فیزیکی و درون اپلیکیشن

بازار باید با افرادی که به دنبال کار هستند و افرادی که آماده ی استخدام نیرو هستند، بتواند ارتباط برقرار کند. کسب و کارهای کوچک و کارفرما نیز برای اتمام کار خود نیاز به نیرو دارند. با ارائه ی یک پلتفرم برای بازار ، می توانید به ازای آن کمیسیون دریافت کنید. این یک زمینه ی عالی است و می توانید از این فرصت به خوبی استفاده کنید و بازاری برای اپلکیشن موبایل ایجاد کنید.

برای مثال، می توانید تی شرت خاص برای یک رویداد فوتبالی طراحی کنید و آن را در اپلیکیشن های موبایل تبیلغ کنید. همچنین می توانید برای بازاریابی چنین محصولی یک سایت یا وبلاگ ایجاد کنید یا در رسانه های اجتماعی و بازار فیزیکی تبلیغ و توزیع کنید. اما تمرکز اصلی باید روی فروش آن از طریق اپلیکیشن موبایل باشد.

 نکته ی نهایی:

تا اینجا در مورد ایده های فوق العاده  و مختلفی برای طراحی اپلیکیشن موبایل مناسب برای استارت آپ ها صحبت کرده ایم و فهمیدیم که این ایده ها چه مزیت های کسب و کار خوب و فراوانی برای استارت آپ ها دارند. به هر حال، هزینه، زمان و بازار سه پارامتر مهم هستند که قبل از ساخت اپلیکیشن موبایل، باید در هر کسب و کار آنها را به خاطر بسپاریم. در واقع ، انتخاب یک شرکت طراحی اپلیکیشن متعهد بهترین تصمیمی است که استارت آپ ها در دنیای دیجیتال مدرن امروزی می توانند اتخاذ کنند.

تماس با شرکت طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *