اپلیکیشن

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل با کیفیت بالا و محیط کاربر پسند و نیز سرعت مناسب و کد نویسی بهینه بسیار حائز اهمیت است، مطمئن ترین انتخاب کسب و کار و یا حرفه در جهت معرفی خود راه اندازی وب سایت و طراحی اپلیکیشن می باشد زیرا مردم با این دو مقوله آشنایی کامل دارند و نیز مسائلی از قبیل فیلترینگ گریبان گیر آنها نخواهد شد و این پایداری و ممارست در ایجاد و به روز رسانی این نرم افزارها به خودی خود باعث پیشرفت روزافزون شما می‌گردد.

شرکت رایا بنیان با بهره گیری از مهندسین با تجربه و حرفه ای در این زمینه آمادگی ارائه هر نوع همکاری و مشاوره در حوزه طراحی اپلیکیشن خاص به شما دوستان گرامی را دارد.

رایا بنیان

ما در این مقاله سعی کرده ایم شما را با دنیای اپلیکیشن های موبایل و نقش هایی که در زندگی مردم دارند آشنا نماییم،با ما همراه باشید.

در جوامع بشری امروزی نقشی که موبایل ها و گوشی های هوشمند در زندگی مردم ایفا می کنند بسیار حائز اهمیت می باشد، موثرترین نقش آن نیز در تجارت الکترونیک می باشد. بیشتر مشاغل به اهمیت آن در بیزینس های خود پی برده اند. شایان ذکر است ارتباط میان تجارت و تکنولوژی دیر زمانی است که وجود داشته و ادامه دارد چرا که تکنولوژی همواره باعث شده که ارتباط بین تجارت ها آسان تر و سریع تر از قبل باشد.

حال اپلیکیشن های موبایل به عنوان یکی از اهداف اصلی برای بیزینس آنلاین تبدیل شده و داشتن یک نرم افزار موبایل برای هر کسب و کار یک امر ضروری به نظر می رسد. ضمن اینکه اپلیکیشن های موبایل در مقایسه با استفاده از مرورگرهای موبایل بیشتر مورد توجه کاربران هستند.

مزایای داشتن اپلیکیشن موبایل برای کسب و کارتان در یک نگاه

سبقت از رقبا :با قرار دادن کسب و کارتان بر روی گوشی همراه مشتری، از رقبای خود متمایز می شوید.

ارتباط مداوم با مشتری : اپلیکیشن کسب و کار شما همیشه یادآور نام شما به مشتری است.

کاهش شدید هزینه تبلیغات : هزینه تبلیغات و چاپ کاتالوگ حذف گردیده و کاتالوگ دیجیتال شما بر روی موبایل مشتری قرار می گیرد.

ارتقا تصویر برند شما : یک اپلیکیشن اختصاصی برای کسب و کار شما نشانگر به روز بودن و در نهایت جذب مشتری های امروزی می شود.

به روز رسانی : مشتریان هر لحظه لیست به روز محصولات و خدمات شما را می بینند و از جدیدترین اخبار شما مطلع می گردند.

افزایش فروش : اپلیکیشن کسب و کار، مشتریان شما را به تبلیغ کنندگان وفادار کسب و کار شما تبدیل می کند.

از دیگر مزایای اپلیکیشن های تجاری می توان به برقراری امکان ارتباط دو طرفه کاربر و اپلیکیشن و همچنین پیگیری نتایج رفتار کاربر با اپلیکیشن اشاره نمود. بزرگترین مزیت اپلیکیشن های موبایل این است که آنها راه فروش را باز می کنند. یک اپلیکیشن موبایل می تواند موتوری باشد که از مزایای کسب و کار سنتی نیز بهره می برد، مواردی از قبیل رضایت مندی بیشتر مشتریان و اگاهی بیشتر از محصولات و ارائه محصولات جدید.

شما می توانید با طراحی یک اپلیکشن اختصاصی در زمینه کاری خود محصولات و خدماتتان را برای کاربران به اشتراک گذاشته ،بطوریکه کاربران در هر ساعت از شبانه روز بتوانند از خدمات شما بهره مند گردند.
این مطلب که داشتن وب سایت ها برای دارندگان کسب و کارها امری ضروری میباشد صحیح است ولی به هیچ عنوان نمی توانند نیاز به موبایل اپلیکیشن را پر کنند.

از مزیتهای داشتن یک موبایل اپلیکیشن خوب نسبت به سایت می توان به عملکرد آفلاین اپلیکیشن ها، دسترسی راحت تر و سریع تر و همچنین سرعت بالای آن اشاره نمود.

شایان ذکر است طبق تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۷ در حوزه فناوری، زمان روزانه ای که مردم بر روی موبایل صرف می کنند تقریبا دو برابر تلویزیون که به عنوان اصلی ترین رسانه تبلیغات است می باشد.

حال به توضیح مختصری در هر یک از زمینه های برتری اپلیکیشن های موبایل می پردازیم :

اپلیکیشن ها به عنوان ابزار تبلیغاتی

وب سایت یک ابزار حیاتی برای تبلیغ محصولات و خدمات شما است، ولی از سوی دیگر تعداد افرادی که از موبایل استفاده می کنند نیز هر روزه در حال افزایش است و اکثر آنها از طریق گوشی های هوشمند و سایر ابزارها به اینترنت دسترسی دارند. امروزه اغلب امور روزمره مانند تجارت و بازرگانی و یا پرداخت ها توسط موبایل ها انجام می گردد و به نظر می رسد که در آینده بسیاری از کارهای محاسباتی نیز توسط آنها انجام پذیرد. توسعه و تبلیغ اپلیکیشن موبایل در بین کاربران برای پیشبرد کسب و کار شما بسیار مفید است.

کسب درآمد از طریق اپلیکیشن

برخی از صنایع از ساخت و توسعه اپلیکیشن ها برای کسب و کار خود امتناع می ورزند، چرا که به تصور آنها هزینه ای که باید در قبال این کار متقبل شوند بیشتر از بودجه آنها است. بدون تردید گاهی اوقات ساخت اپلیکیشن موبایل تبدیل به امری بسیار پر هزینه می شود، ولی این دلیل توجیه کننده و کافی نیست. بسنده کردن به یک اپلیکیشن ساده با اجتناب از زواید غیر ضروری موجب کاهش هزینه ها می گردد، علاوه بر این شما می توانید با برنامه ریزی دقیق قبل از شروع فرآیند توسعه اپلیکیشن هزینه ها را به طور چشم گیری کاهش دهید.

بعد از اینکه کار ساخت اپلیکیشن به اتمام رسید، حال می توانید به تفکر درباره کسب درآمد از آن بپردازید و از فنون درآمدزایی در دسترس مانند تبلیغات درون برنامه ای، استفاده نمایید.

دستیابی به مشتریان بیشتر

توسعه یک اپلیکیشن موبایل در مقایسه با وب سایت موجب جذب مشتریان بیشتری می گردد. امروزه جستجوی موبایل مخصوصا در بین قشر جوان بسیار رایج شده و مشتریان کنونی با صحبت از شما با دوستان خود موجب گسترش کسب و کار شما گشته و از این طریق افراد و مشتریان جدید، شما را با یک جستجوی ساده می یابند. علاوه بر این ادغام اپلیکیشن به شبکه های اجتماعی باعث گسترش دامنه و برد کاری شما می گردد.

 محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارید

شما می توانید از اپلیکیشن به عنوان ابزاری برای نمایش محصولات و خدمات خود استفاده کنید. کاربرانی که اپلیکیشن شما را مشاهده می کنند در آینده به اپلیکیشن شما دسترسی خواهند داشت. هر بار با ارائه یک محصول جدید شما می توانید اپلیکیشن را نیز به روز رسانی کرده و با ارائه پیشنهادات و تخفیف ها مشتریان خود را تشویق به استفاده از اپلیکیشن و تعریف و تمجید آن نمایید.

 مشارکت با سایر خدمات

همکاری با شرکت های مشابه، به شما کمک می کند از موفقیت آنها نیز بهره مند گردید، این کار مشتریانی بیشتری برای شما به ارمغان می آورد. با تهیه یک لیست از سایر شرکت ها و پیوستن به آنها، یک برنامه برای رد و بدل کردن تبلیغات در بین خود شکل دهید، با این کار سود عاید هر دو طرف می شود و به منفعت مشترک می انجامد.

 وب سایت های موبایل پسند

برای شرکت هایی که هنوز هم چندان علاقه مند به ساخت اپلیکیشن مجزا نیستند، ساخت وب سایت هایی که برای نمایش در موبایل به خوبی طراحی شده، می تواند جایگزین خوبی باشد که با بودجه آنها نیز هم خوانی خواهد داشت.

 نتیجه گیری

با وضعیت پر رونق صنعت موبایل که امروزه شاهد آن هستیم به کلیه کسب و کارها توصیه می شود که یک اپلیکیشن موبایل برای تبلیغ محصولات خود بسازند. به راستی موبایل وسیله ای است که کلیه ارتباطات توسط آن رهبری می شود، در نتیجه پیوستن به این فناوری، تضمینی برای نتایج مورد انتظار برای کسب و کار شما خواهد بود.

مشاهده نمونه اپلیکیشن های طراحی شده

رایا بنیان

جهت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید